mohafa logo
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بررسی کاربرد استیل در لوازم خانگی مختلف

 

سازندگان ورق استیل، آن را در گریدهای مختلف عرضه می‌کنند. تا بنا بر محیط و شرایط موجود، گرید مورد نیاز توسط متقاضیان خریداری شود و از آن در صنایع گوناگون استفاده نمایند. مثلا برای انتخاب گرید مناسب باید به خشک یا مرطوب بودن محیط استیل توجه شود. و با توجه به آن نوعی از استیل انتخاب شود که مثلا برای استفاده در رطوبت ساخته‌شده و شرایط دیگر این چنینی را تحمل کند. هدف این مقاله معرفی انواع استیل در لوازم خانگی و بیان دلایل استفاده برای آن‌ها می‌باشد.

کاربرد استیل در ماشین لباسشویی

در ساخت لوازم خانگی بهتر است از استیل‌های بگیر و مغناطیسی استفاده ‌شود. از استیل‌های نگیر مثل ورق استیل 304 به طور گسترده‌ای در این وسایل استفاده می‌شود که کیفیت بالایی را در اختیار ما قرار می‌دهد. این نوع استیل‌ها به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و ترک‌خوردگی مخصوصا وقتی در تماس با مواد شیمیایی خورنده و آب هستند در ساخت ماشین لباسشویی استفاده می‌شوند. همچنین در برابر دمای بالا نیز مقاومت دارند که این از ویژگی‌های مورد نیاز ما در ماشین‌لباسشویی است.

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با انواع ورق استیل و قیمت آن‌ها کلیک کنید.

چون در آن‌ها از آب با دمای بالا برای شست و شو استفاده می‌شود. حالا در میان انواع استیل‌های بگیر بهترین گزینه برای ساخت ماشین لباسشویی گرید 430 می‌باشد. استیل 430 نسبت به استیل 304 قابلیت شکل‌پذیری و چکش‌خواری راحت‌تری دارد. و با توجه به تفاوت قیمت بسیار کمی که با استیل 304 دارد در نتیجه انتخاب اول برای استفاده در ساخت لوازم خانگی به خصوص ماشین لباسشویی می‌باشد.

گرید 430 دارای مقدار قابل توجهی کروم و درصد بسیار کمی نیکل می‌باشد. که دارای مقاومت بسیار زیاد در برابر خوردگی به ویژه در محیط‌های مرطوب و با دمای بالا را ایجاد خواهد کرد. همچنین توجه به این نکته که درام لباس‌شویی یعنی همان مخزنی که در تماس مستقیم با لباس‌ها، آب و مواید شوینده است باید از متریالی تولید شود. که بو و لکه به روی لباس باقی نگذارد. و البته که در چرخش سریع آن هنگام شست و شو کمک کند چون چرخش سریع‌تر باعث می‌شود هیچ آبی در لباس باقی نماند و با انواع استیل این خاصیت ایجاد خواهد شد.

 

کاربرد استیل در ماشین ظرفشویی

لوازم خانگی وسایلی هستند که یک بار مصرف نبوده و باید طوری ساخته شوند که بتوانند به صورت عمری و طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند. برای رسیدن به این مهم بزرگ‌ترین نکته انتخاب درست ماده اولیه حین تولید آن‌ها می‌باشد. اگر ما مواد اولیه برای ساخت لوازم خانگی اعم از ماشین ظرفشویی را درست انتخاب نکنیم. هرچقدر مراحل تولید، فروش و نگه‌داری را درست و بدون نقص پیش ببریم در نهایت دچار مشکل خواهیم شد.

در ساخت ماشین‌های ظرفشویی علاوه بر ویژگی‌‌های گفته‌شده مثل مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت و دمای بالا ما برای حفظ زیبایی احتیاج به یک متریال براق، صاف و صیقلی داریم. همچنین استیل سبب می‌شود هیچ بوی بدی بعد از شست و شو روی ظرف‌ها و همچنین درمخزن ماشین باقی نماند. استفاده از مواد دیگری مثلا پلاستیک به دلیل خوردگی‌های موجود بر سطح خود و قرار گرفتن باقی‌مانده کثیفی و غذاهای در این حفرات ریز، بوی غذا را در خود جذب می‌کند. و عمل نظافت را با مشکل روبه‌رو خواهند کرد.

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 304 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

استیل به دلیل قابلیتی که در حفظ حرارت دارد انرژی کمتری هنگام خشک کردن ظروف مصرف می‌کند. همچنین ماشین‌های ظرفشویی به صورت مداوم در تماس با چربی هستند و استیل نسبت به ماشین‌های ظرفشویی مشابه ساخته‌شده از پلاستیک هیچ میزان چربی را در سطح خود نگه نمی‌دارد. و هربار مانند اول تمیز می‌شود. یکی از دغدغه‌های سازندگان ماشین ظرفشویی و لباسشویی در پیشرفت تولیداتشان کم کردن هرچه بیشتر صدای تولیدی از آن‌ها در هنگام کار می‌باشد. استیل به دلیل چگالی بالا میزان زیادی از صدا را جذب می‌کند و این مزیت خوبی محسوب می‌شود.

در ساخت ماشین ظرفشویی از استیل 304 استفاده می‌شود. که در کنار قیمت مناسب در مقایسه با انواع دیگر استیل یک سطح صیقلی و صاف دارد.

استیل در لوازم خانگی
استیل در لوازم خانگی

کاربرد استیل در یخچال

رویه و بدنه یخچال از استیل ساخته می‌شود تا دوام و کیفیت آن به خوبی حفظ شود. البته باید توجه داشت که یخچال خریداری‌شده توسط ما لازم است  از جنس استیل مرغوب باشد. زیرا در غیر این صورت با ترک خوردگی روی سطح استیل نامرغوب زنگ‌زدگی به تدریج آغاز می‌شود. در ساخت یخچال نیز از استیل 304 استفاده می‌شود. که هزینه ساخت را تا حد زیادی پایین می‌آورد و در عین حال نیازهای ما در خواص و ویژگی‌های مختلف را پاسخ‌گو است.

کاربرد استیل در اجاق گاز

اولین چیزی که با شنیدن اجاق گاز به ذهنمان می‌آید حرارت است. بنابراین به دلیل حرارت بالایی که توسط شعله‌های اجاق گاز دائما در حال انتشار هستند باید توجه داشته‌باشیم اجاق گازمان در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان دهد، ذوب نشود و از لحاظ ظاهری در طولانی مدت تغییر نکند.

می‌دانیم استیل که فولاد ضد زنگ هم نامیده می‌شود به دلیل داشتن آهن مقاومت بسیار زیادی دارد و در فرایند آلیاژ شدن در برابر حرارت مقاوم می‌شود. ضربه‌پذیری ویژگی مهم دیگر گازهای استیل می‌باشد. همچنین ما برای ساخت اجاق گاز به یک استیل صیقلی با قابلیت تمیزکاری آسان نیاز داریم.

استیل در وسایل آشپزخانه

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 316 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

کاربرد استیل در لوازم خانگی دیگر

مواردی که تا اینجا به آن پرداخته‌شد، در وسایل دیگر من جمله کارد و چنگال و قاشق و هم‌چنین وسایلی من جنله ظروف، قابلمه و سایر موارد این‌چنینی استیل مورد استفاده است. با توجه به شرایط آشپزخانه، وجود دمای بالا، مواد خورنده و رطوبت، مقاومت به خوردگی بالا و تحمل حرارتی زیاد استیل عامل اصلی استفاده‌اش در وسایل مختلف در این فضا می‌باشد.

جمع‌بندی

لوازم خانگی آن دسته از لوازم پر کار مصرفی هستند که باید بتوان از آن‌ها در مدت زمان طولانی بدون احتیاج به تعمیر استفاده کرد. همچنین بالاترین میزان بازدهی و طول عمر بالای این وسایل از نکات پر اهمیت می‌باشد. با توجه به توضیحات این مقاله از سایت گروه استیل مهفا، دریافتیم که ورق استیل با همه خواص خود می‌تواند انتظارات ما را به صورت کامل برآورده کند. البته لازم به ذکر است باید دقت لازم در انتخاب استیل با کیفیت و مرغوب را داشته‌باشیم چون نمونه‌های بی‌کیفیت در بازار زیادشده که ایجاد مشکل می‌کنند.

 

منبع: تیم محتوای استیل مهفا

مطالب مرتبط