mohafa logo
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

عوامل مؤثر بر قیمت ورق استیل

استیل مات و خشدار
استیل مات و خشدار

به عنوان شرکت یا شخصی فعال در حوزهٔ فولاد، باید دائماً روی نبض بازار فولاد انگشت بگذارید. یعنی به عواملی توجه کنید که یا بر قیمت ورق استیل تأثیر می‌گذارند؛ یا ممکن است باعث اختلال یا نوسان در بازار شوند.
مانند سایر کالاها، قیمت فلزات همیشه به گونه‌ای در حال تغییر است که برای حیات کسب‌وکار ما و صنایع مجاور حیاتی است. بنابراین، همان‌طور که یک کشاورز محصولات خود را بررسی می‌کند، ما به شدت روی شرایطی که بر قیمت ورق استیل تأثیر می‌گذارد، نظارت می‌کنیم.
برخی از عوامل مؤثر برای نظارت عبارتند از:

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با انواع ورق استیل و قیمت آن‌ها کلیک کنید.

عرضه و تقاضا

مانند هر کالایی، عرضه و تقاضا عامل بزرگی است که قیمت ورق استیل را تعیین می‌کند. هر چه تقاضا بیشتر باشد، عرضه کمتر می‌شود. در نتیجه، قیمت بالاتر می‌رود. و برعکس؛ هر چه تقاضا کمتر باشد، عرضه بیشتر می‌شود. و در نتیجه، قیمت کمتر می‌شود.
قیمت ورق استیل، نه تنها با عرضه و تقاضای فعلی، بلکه بر اساس عرضه و تقاضای پیش‌بینی‌شده تعیین می‌شود. هرچه اطلاعات بیشتر در دسترس باشد، بهتر می‌توان آن را پیش بینی کرد و نوسان قیمت‌ها کمتر خواهد بود. ما همچنین باید تلاش کنیم تا از موجودی در زنجیرهٔ تأمین در هر پیوندی، از کارخانه‌های فولاد گرفته تا مصرف‌کنندهٔ نهایی، آگاه باشیم. موجودی می‌تواند در کوتاه‌مدت، تعادل عرضه و تقاضا را قطع کند.

فولاد ضد زنگ
فولاد ضد زنگ

روندهای صنعت

قیمت ورق استیل تحت تأثیر تقاضای صنایع مختلف مرتبط با فولاد نیز قرار می‌گیرد. برای مثال، اگر صنعت خودرو قوی باشد، تقاضا برای فولاد ممکن است بیشتر شود. همین امر در مورد ساخت و ساز، بسته بندی و سایر مشاغلی که به شدت به فولاد متکی هستند، صدق می‌کند.احتمالاً لازم است زمان زیادی را صرف نظارت بر رشد اقتصادی و سیاست گذاری‌های کلان کنید.
هزینهٔ مواد
ضایعات فلزی و سنگ آهن، دو مادهٔ اصلی مورد استفاده برای تولید فولاد هستند. اگر مقدار محدودی از این منابع موجود باشد، تقاضا از عرضه بیشتر می‌شود و هزینهٔ مواد اولیه و در ننتیجه قیمت ورق استیل افزایش می‌یابد. علاوه بر این، ردیابی هزینه‌های انرژی، می‌تواند شاخصی از شرایط بازار و ساختار هزینهٔ کارخانه باشد. برای ذوب فولاد حرارت زیادی لازم است.

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 316 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

حمل و نقل

حمل و نقل موادی که برای تولید فولاد و همچنین کالاهای نهایی استفاده می‌شوند، می‌تواند هزینه‌بر باشد. عاملی که می‌تواند به تعیین قیمت ورق استیل کمک کند. مسائل سیاسی، می‌تواند در حمل و نقل به خارج از کشور، سیاست می‌تواند نقش داشته باشد، و همین امر در مورد هزینه نیروی کار و سوخت نیز صدق می‌کند. ما همچنین باید ریسک و زمان سررسید مرتبط با یک حالت حمل و نقل معین را در نظر بگیریم. در بازار پرتلاطم فولاد، انتخاب یک روش حمل و نقل با زمان ترانزیت طولانی‌تر، می‌تواند پیامدهای زیادی داشته باشد.

 

فولاد ضد زنگ

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 316 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

در کدام بخش از سال قصد خرید دارید؟

بازهٔ زمانی بر بسیاری از صنایع تأثیر می‌گذارد. صنایعی که از فولاد استفاده می‌کنند، از این حیث با بقیه تفاوتی ندارند. تعطیلات، آب و هوا و فراز و نشیب‌های فصلی، بر تولید محصولات جدید تأثیر می‌گذارد. و تقاضا را افزایش یا کاهش می‌دهد. ما همچنین دیده‌ایم که چگونه فصلی بودن می‌تواند بر الگوها و حالت‌های حمل و نقل تأثیر بگذارد. و البته با تغییر تقاضا، نوسانات قیمت را نیز در پی دارد.
نظارت بر همهٔ این عوامل، به علاوهٔ بسیاری دیگر که در اینجا ذکر نشده‌اند، به تلاش زیادی نیاز دارد. مجموعهٔ مهفا استیل، با تکیه بر تجربه، دانش و حضور دائمی در بازار فولاد، به عنوان بخشی از این عرصهٔ گسترده، می‌کوشد علاوه بر تأمین نیازهای شما در حوزهٔ انواع ورق استیل، اطلاعات به‌روز و دست اولی در این خصوص و نیز قیمت انواع ورق استیل، در اختیار شما قرار دهد.

منبع: تیم محتوای استیل مهفا

مطالب مرتبط