mohafa logo
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تفاوت بین فولاد ضد زنگ 204 و 304

فولاد ضد زنگ آستنیتی به دلیل نمرات مورد استفاده در کاربردهای معمولی با ماندگاری بالا تحسین می‌شود. این‌ها ترکیبات مبتنی بر آهن با 16-25٪ کروم با سایر عوامل آلیاژی هستند. کروم و مولیبدن از درجه آستنیتی در برابر خوردگی عمومی و حفره‌ای محافظت می‌کنند. نیکل ساختار آستنیتی خود را با منگنز و نیتروژن تقویت و تثبیت می‌کند. در ادامه مطلب شما را با  تفاوت بین فولاد ضد زنگ 204 و 304 آشنا خواهیم کرد.

ورق استیل

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با انواع ورق استیل و قیمت آن‌ها کلیک کنید.

 

گریدهای آستنیتی ماهیت غیر مغناطیسی دارند و قابلیت جوشکاری عالی دارند. این گریدها را می‌توان با موفقیت در کاربردهای برودتی و حتی در دمای قرمز داغ کوره و مبدل‌های حرارتی استفاده کرد. استحکام، دوام، جذابیت بصری، نگهداری آسان و کمک به یک محیط پایدار برخی از مزایای اضافه شده به کاربردهای آن است.

گرید 204 و 304 گریدهای آستنیتی محبوب با ریزساختار چهره محور هستند و کاربردها و تفاوت‌های خود را حفظ می‌کنند. تفاوت عمده آن‌ها در توزیع عناصر در شیمی است.

تفاوت بین‌پایه‌های 204 و 304

ترکیبات شیمیایی انتساب، پارامترهای مکانیکی و فیزیکی را تعریف می‌کنند. در این‌جا، جزء کلیدی نیکل است. گرید 304 حاوی 18 تا 20 درصد کروم و 8 تا 10 درصد نیکل است. از سوی دیگر، گرید 204 حاوی 18 درصد کروم و 0.5 درصد نیکل است. تفاوت قابل توجه این است که محتوای نیکل نسبتاً گسترده است. یک تمایز دیگر توسط منگنز ایجاد می‌شود. گرید 304 دارای محتوای منگنز 2 درصد و گرید 204 دارای 5 درصد وزنی منگنز است. در نتیجه، مقاومت در برابر خوردگی، استحکام، قیمت، استفاده برای هر دو درجه متفاوت است.

 

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 304 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

چگونه نمره 204 و 304 را تشخیص دهیم؟

گرید 204 و 304 هر دو فولاد ضد زنگ آستنیتی بوده  و دارای ماهیت غیر مغناطیسی هستند. گرید 304 در مواجهه با آب شور در مقایسه با درجه 204 مقاومت به خوردگی بسیار بالایی دارد. در آزمایش جرقه، گرید 204 جرقه‌های زرد-قرمز تولید می‌کند، در حالی که گرید 304 جرقه‌های قرمز بیش‌تری را با سرعت سریع تولید می‌کند. تفاوت‌های دیگر را می‌توان با نقاط مغناطیسی و آزمایش‌های دقیق به دست آورد.

مقاومت در برابر خوردگی (درجه 204 در مقابل 304)

گرید 204 در مقایسه با گرید 304 مقاومت خوردگی ضعیف‌تری ایجاد می‌کند. اما به این معنی نیست که اصلاً در برابر خوردگی مقاوم نیست. درجه 204 در محیط‌های عمومی یا کم‌تر خورنده عملکرد خوبی دارد. به طور کلی برای محیط‌های کلرید خوب نیست. گرید 204 یک گزینة اقتصادی با مقاومت در برابر خوردگی است.

گرید 304 دارای نیکل بیشتری در ترکیب خود است و مقاومت و استحکام بسیار خوبی در برابر خوردگی ایجاد می‌کند. کاربردهای آن ظروف آشپزخانه تا تجهیزات تولید برق را شامل می‌شود.

ورق استیل

برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با ورق استیل 316 و قیمت آن‌ کلیک کنید.

تفاوت هزینه

نیکل یک کالای اساسی با قیمت‌های متغیر است. طبیعتاً گران است. گرید 304 در مقایسه با گرید 204 حاوی مقدار قابل توجهی نیکل است. بنابراین، گرید 304 به طور خودکار به یک مادة گران قیمت تبدیل می‌شود. اما این هزینه با مزایا و کاربردهای عملی متعددی همراه است.

به طور استنباطی، گرید 204 یک گزینة اقتصادی است و در کاربردهای داخلی استفاده می‌شود. گرید 304 یک فولاد ضد زنگ محبوب و مقرون به صرفه با مقاومت در برابر خوردگی و استحکام عالی با طیف گسترده‌ای از کاربردها است.

 

منبع: تیم محتوای استیل مهفا

مطالب مرتبط